Już dziś przekaż 1,5% podatku na leczenie dzieci z wrodzonymi wadami serca!

Pobierz program
uruchom w wersji online

1,5% Państwa podatku działa jak perfekcyjna maszyna!

OSZCZĘDNOŚĆ

Fundacja Serce Dziecka nie działa dla osiągnięcia zysków finansowych. Zgodnie ze statutem: członkowie Rady Fundacji i Komisji Rewizyjnej są wolontariuszami i nie mogą pobierać żadnego wynagrodzenia za pracę na rzecz Fundacji i jej Podopiecznych.

GOSPODARNOŚĆ

Oszczędnie i gospodarnie wydajemy środki powierzone nam przez Darczyńców. Negocjujemy ceny, uzyskując duże rabaty. Fundacja posiada duże zniżki na zakup sprzętu medycznego.

98%

98% środków Fundacja wydaje bezpośrednio na pomoc Dzieciom z wrodzonymi wadami serca oraz wyposażenie klinik kardiologii i kardiochirurgii w specjalistyczny sprzęt medyczny. 2% wydatków to koszty administracyjne, na które składają się: usługi księgowe i prawne, wynagrodzenie pracowników biurowych, koszty obsługi poszczególnych projektów (wyposażenie biura, telefony, druki, poczta itp.)

Fundacja Serce Dziecka publikuje wszystkie sprawozdania merytoryczne i finansowe na swojej stronie internetowej oraz w serwisie Narodowego Instytutu Wolności.

Fundacja Serce Dziecka otrzymała nagrodę Sukces Roku w Ochronie Zdrowia w konkursie Liderzy Medycyny pod patronatem Ministra Zdrowia oraz najwyższą pozytywną ocenę w kontroli przeprowadzonej przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki przeprowadzonej na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

1,5% Państwa podatku przynosi piękne owoce!

FUNDACJA SERCE DZIECKA

Dzięki środkom z 1,5% podatku 3780 wspaniałych dzieci, które przyszły na świat z wrodzonymi wadami serca, otrzymuje leki i sprzęty kardiologiczne. Fundacja finansuje koszty zabiegów i rehabilitacji, których nie pokrywa NFZ.

Rodzice Podopiecznych Fundacji każdego dnia myślą o Państwu z wdzięcznością. Dlaczego? Ponieważ mało kogo stać na to, aby samodzielnie sfinansować koszty leczenia dziecka z wrodzoną wadą serca. Aparat do mierzenia krzepliwości krwi kosztuje prawie 2500 zł, miesięczny zapas pasków do mierzenia krzepliwości – 603 zł, rehabilitacja po operacji serca kosztuje od 1000 do 3000 zł miesięcznie, jeden z leków, stosowanych przy sinicznych wadach serca kosztuje minimum 4000 zł i starcza na 6 tygodni. Tylko dzięki Państwa pomocy udaje im się sprostać tym kosztom!

Fundacja przekazała oddziałom kardiologii i kardiochirurgii polskich szpitali sprzęt medyczny o wartości ponad 3 milionów zł, który pozwolił uratować zdrowie i życie setkom pacjentów. Osobom chorym i potrzebującym wypożyczamy bezpłatnie sprzęt kardiologiczny do domu, na którego zakup nie mieliby pieniędzy.

Dzięki wsparciu Darczyńców Fundacja przeprowadziła remonty na oddziałach kardiochirurgii i wyposażyła w nowoczesny sprzęt wiele szpitali min. Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i Klinikę Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Praktycznie każde dziecko z wrodzoną wadą serca czeka operacja lub zabieg. Dzięki wsparciu Darczyńców maluchy otrzymują profesjonalną pomoc medyczną i specjalistyczną opieką. Wiele dzieci po udanym zabiegu bawi się i biega dokładnie tak, jak jego zdrowi rówieśnicy.

Program e-pity by e-file
Program dedykowany Fundacji Serce Dziecka, nie umożliwia dokonania swobodnego wyboru i przekazania 1,5% podatku innej organizacji pożytku publicznego.
Program jest współfinansowany ze środków pochodzących z 1,5% podatku.